Przejdź do treści

2018-07-02 - ClimaTrend Style - System okienny przyszłości

 

 

 

 

 

  

 

2018-04-11 - Stawiamy na sukces naszych klientów

 

Nawet najlepszej jakości narzędzia, pokażą tylko wtedy na co je stać, jeżeli są regularnie oraz fachowo serwisowane. Ponieważ wiemy, jak ważna jest odpowiednia konserwacja narzędzi, zwracamy dużą uwagę na szybką i profesjonalną obsługę klientów oraz innowacyjne rozwiązania.

 

 

 

JAKOŚĆ

Największym celem serwisu Leitz jest taka konserwacja narzędzi, aby pracowały jak nowe. Z tego powodu każda usługa serwisowa wykonywana w naszej firmie charakteryzuje się niesamowitą precyzją oraz doskonałą jakością. Opracowane i systematycznie certyfikowane standardy serwisowe Leitz są takie same na całym świecie. Kolejną cechą naszego serwisu jest opracowana sieć logistyczna. Transportem narzędzi zajmują się wyłącznie wykwalifikowani pracownicy firmy, którzy troszczą się o to, aby każdy klient zawsze mógł pracować najlepszym jakościowo narzędziem.

 

NIEZAWODNOŚĆ

Opracowana przez lata usługa odbioru i dostarczania narzędzi, przyczyniła się do bliskiego kontaktu z naszymi klientami. Pracownik serwisu odwiedzając regularnie swoich klientów, odbiera od nich narzędzia, po czym zawozi je do serwisu, gdzie są konserwowane i ponownie odwozi je do klienta. Przy każdej wizycie u klienta nasi pracownicy są również otwarci na pytania i chętnie szukają optymalnych rozwiązań dla różnorodnych problemów produkcyjnych.

 

WIEDZA

140 lat praktyki, a co za tym idzie idealnie wyszkoleni pracownicy, którym Leitz zawdzięcza swoją pozycję lidera w branży posiadającego ogromną wiedzę oraz technologie Know-how w dziedzinie obróbki drewna i materiałów drzewnych, a to wszystko z korzyścią dla klientów. Naszym celem jest zwiększanie sukcesów naszych klientów poprzez zoptymalizowane doradztwo naszych pracowników wykorzystujących najnowsze

rozwiązania techniczne we wszystkich dziedzinach produkcyjnych. Umożliwiając naszym pracownikom systematyczne poszerzanie swojej wiedzy w temacie najnowszych technologii produkcyjnych utworzyliśmy w Neresheim (Niemcy) najnowszej generacji serwis i centrum szkoleniowe, gdzie organizujemy szkolenia nie tylko dla naszych pracowników, ale również nasi klienci mogą tu pogłębić swoją wiedzę na temat najnowszych technologii produkcyjnych lub narzędzi.

 

 PRODUKTYWNOŚĆ

Leitz posiada swoje oddziały w 36 państwach i tym samym w niemalże każdym regionie na świecie jest blisko swoich klientów. W każdym z tych państw funkcjonuje po kilka oddziałów serwisowych, z czego ok. 50 z nich specjalizuje się w ostrzeniu narzędzi diamentowych. Regularne ostrzenie i odpowiednia konserwacja narzędzi skutkuje perfekcyjną jakością obróbki oraz wykorzystaniem maksymalnych przebiegów przez cały okres użytkowania narzędzi.

 

ELASTYCZNOŚĆ

Usługa Complete Care jest rozwiązaniem dla zabezpieczenia ciągłości produkcyjnej, przy której to Leitz przejmuje całkowitą odpowiedzialność za wybór, zaopatrzenie, dostarczenie, zapasy oraz serwis narzędzi. Mniej niż 1% kosztów ogólnych produkcji stanowi nabycie narzędzi. Natomiast brak narzędzia powoduje koszty, które w większości przypadków są dramatycznie większe. Usługa ta poprzedzona jest analizą obecnego stanu produkcyjnego u klienta. Rozliczenie następuje wg ustalonych wielkości, np. m², m³, sztuk lub elementów budowlanych. Usługa ta charakteryzuje się długoterminową współpracą niosącą obustronne korzyści.

 

 

 

2018-02-01 - Targi Holz-Handwerk w Norymberdze

 

 

 

Leitz zaprezentuje się w dniach 21. - 24. marca 2018 jako wystawca na targach Holz-Handwerk 2018 w Norymberdze

 

 

 

Pokażemy nowe rozwiązania m.in. w dziedzinie stolarki okiennej oraz produkcji drzwi. Jedną z nowości będzie nowy system okienny ClimaTrendStyle do produkcji bardzo cienkich i wyjątkowo eleganckich okien z drewna i aluminium o nadzwyczaj wysokiej jakości. Określany jako 'system okienny przyszłości' może być wykorzystywany zarówno do renowacji starych budynków, jak i w nowym budownictwie, natomiast poprzez jego wyjątkowe właściwości, system ten znajdzie swoich zwolenników również wśród producentów domów pasywnych. Kolejną atrakcją będzie nowy system przesuwnych okien i drzwi Patio Inova, który został zaprojektowany we współpracy z RoTo oraz innymi znanymi partnerami. Patio Inova jest jedynym w swoim rodzaju szczelnym systemem przesuwnych okien i drzwi, przeznaczony do wyjątkowo trudnych warunków klimatycznych. Nie ma dotąd na rynku takiego systemu, który umożliwiałby tak wygodną i łatwą obsługę, dając tym samym tak dobre wyniki w kategorii szczelności oraz funkcjonalności. Niezaprzeczalnie w centrum będzie stał system narzędzi profilowych ProfilCut Q. W wykonaniu Premium dopuszcza on pracę z prędkością skrawania do 120 m/s. Nowy system głowic z wymiennymi nożami diamentowymi ProfilCut Q Diamond jako pionier wyznacza nowe standardy w obróbce drewna. Unikatowa kombinacja ultralekkiego aluminiowego korpusu narzędzia i diamentowych noży wymiennych wielokrotnego ostrzenia o stałej średnicy zapewnia maksymalną wydajność i rentowność. Kolejnymi narzędziami, których na targach nie może zabraknąć, są różnego rodzaju piły.  Grubsza płytka ostrza z węglika umożliwiająca większą ilośc ostrzeń, ornamenty laserowe zapewniające większą stabilność to tylko kilka cech opisujących po krótce Piły do rozkroju płyt w pakietach. Pokażemy również nasze topowe produkty w dziedzinie pił wysokowydajnych, jakimi są piły BrillianceCut, które służą do obróbki transparentnych materiałów z tworzywa sztucznego oraz wiele innych nowoczesnych rozwiązań.

 

Zapraszamy na nasze stoisko numer 206 w hali 10.

 

 

 

 

 

 

 

2017-11-29 - Drema 2017

Źródło: Kurier Drzewny

2017-09-03 - Nowości Leitz

 

 

 

 

 

Źródło: Gazeta Przemysłu Drzewnego

 

2017-05-31 - Sukces Leitz na targach Ligna 2017

Na najważniejszych na świecie targach przemysłu drzewnego, jakie odbywały się w Hanowerze w dniach 22-26 maja, Leitz ponownie udowodnił swoją innowacyjną siłę.


 

 

 

 

 

Z nową koncepcją stoiska i pod hasłem “Rozwiązania w nowych wymiarach” Leitz przedstawił w tym roku pełen zakres rozwiązań technicznych. Światowy lider rynku z Oberkochen dawał odpowiedzi na pytania, z którymi boryka się obecnie przemysł obróbki drewna. W jaki sposób sprawić by procesy produkcji były szybsze, bardziej elastyczne i bardziej opłacalne jednocześnie poprawiając jakość obróbki drewna i optymalny stosunek między ekologią a gospodarką.

Stoisko Leitz o powierzchni 600 m2 było oblegane przez zwiedzających przez wszystkie dni targowe. To pokazuje, że firma jest świetnie postrzegana i tym samym potwierdza pozycję lidera w swojej branży na rynku międzynarodowym.  

 

Obszary kompetencji Leitz zostały potwierdzone innowacyjnymi narzędziami.

 

Nowy system ostrza ProfilCut Q Diamond z wymiennymi ostrzami diamentowymi wyznacza nowe standardy jako pionier w obróbce drewna. Unikatowa kombinacja ultralekkiego korpusu narzędzia i diamentowych noży wymiennych wielokrotnego ostrzenia o stałej średnicy zapewnia doskonałą wydajność.

Wysokie osiągi narzędzi zapewnia dynamika lekkiego korpusu aluminiowego i systemu mocowania noży. Uszlachetniona powierzchnia korpusu jest odporna na uderzenia, powłoka redukuje tarcie i nagrzewanie się narzędzia. System ProfilCut Diamond eliminuje drgania względnie wibracje i zapewnia najwyższą jakość obrabianej powierzchni. Narzędzia te mogą pracować z maksymalną prędkością skrawania 120 m/s. Wysoka prędkość skrawania umożliwia zwiększenie posuwu przy niezmiennej ilości zębów i tym samym produktywność.

System narzędzi profilowych jest używany w wielu sektorach obróbki drewna i tworzyw sztucznych.

 

Leitz zaprojektował piłę tarczową WhisperCut w nowej technologii. Dzięki inteligentnemu rozmieszczeniu ostrzy diamentowych o różnych kształtach można osiągnąć perfekcyjne rozcinanie i zredukowane siły cięcia. Piły te stosuje się na pilarkach stołowych i formatyzerkach. Jedyne w swoim rodzaju grupowe uporządkowanie ostrzy gwarantuje uniwersalne zastosowanie dla wszystkich tworzyw drzewnych i drewna litego.  Dzięki zastosowaniu tych pił można znacznie zredukować poziom hałasu zarówno na biegu jałowym jak i podczas pracy. Znaczne obniżenie emisji hałasu jest wypadkową geometrii ostrzy, nowych ornamentów laserowych oraz specjalnej masy wypełniającej ornamenty. Piły są oferowane z szerokością rzazu 3,2 mm. Wynika z tego szereg korzyści: nie potrzeba stosować specjalnego klina rozczepiającego w standardowych maszynach i tym samym skraca się dodatkowy czas przezbrajania i koszty z tym związane, można stosować z tymi piłami podcinacze o standardowych wymiarach. Zastosowanie tej szerokości cięcia zapewnia stabilność korpusu, która do zacinania elementów pod kątem jest nieodzowna.

 

Od lat sprawdzony system HeliCut do obróbki drewna litego został pokazany w nowej odsłonie. Rozszerzone spektrum innego zastosowania zostało zaprezentowane na stoisku targowym. Od lat system sprawdza się przy obróbce stolarki budowlanej na maszynach sterowanych CNC. Są to wydajne narzędzia, którymi wykonuje się elementy więźb dachowych i konstrukcji domów z drewna.  Leitz pokazał też narzędzia HeliCut jako frezy trzpieniowe do uniwersalnego zastosowania: formatyzowania, robienia wpustów i wiercenia w drewnie litym, klejonym i tworzywach sztucznych. Innym zastosowaniem tego systemu są głowice kopiujące. Te narzędzia służą do precyzyjnych i wydajnych operacji jak frezowanie krzywoliniowe, robienie wręgów i formatyzowanie różnych materiałów.