Przejdź do treści

2019-11-05 - Targi DREMA 2019

 

Źródło: Biznes Meble.pl

 

 

2019-09-17 - DREMA 2019 - Złoty Medal dla ProfilCut Q PLUS

Źródło: Gazeta Przemysłu Drzewnego

2019-09-02 - Relacja z targów LIGNA 2019

 

Źródło: Meble Matriały i Akcesoria

2019-05-30 - Nowy rozdrabniacz kompaktowy DT Premium Leitz

Leitz prezentuje na Lignie nowy rozdrabniacz kompaktowy DP Premium ze zoptymalizowaną geometrią ostrzy, ulepszonym odprowadzaniem wióra oraz dodatkowymi elementami wyciszającymi. Tymi dodatkowymi zaletami Leitz zastępuje rozdrabniacz DT PLUS, przez co umożliwia użytkownikom przemysłu meblarskiego znaczne zwiększenie wydajności i efektywności.

 

Indywidualne życzenia klientów, rosnąca różnorodność dekorów i rosnący udział drewna odpadowego w materiale płytowym stanowią codzienne wyzwania dla firm produkcyjnych. Związane z tym liczne zmiany narzędzi, przestoje, częste wymiany materiałów i narzędzia szybko zużywające się utrudniają firmom produkcyjnym utrzymanie niskich kosztów obróbki, ale jednocześnie utrzymanie stałej wydajności i jakości.

 

Pomoc w takich sytuacjach oferuje nowy rozdrabniacz kompaktowy DT Premium Leitz. W porównaniu z poprzednikiem - DT PLUS, zalety nowszego modelu DT Premium są oczywiste. Dzięki znacznie dłuższej żywotności uzyskaliśmy imponujące wyniki w długoterminowym teście u różnych klientów Leitz pod względem wydajności i rentowności.

Co równie ważne, długa żywotność wpływa również na wydajność narzędzia. Mniejsza liczba zmian narzędzi i przestój w produkcji seryjnej, ale również długoterminowe użytkowanie w produkcji jednostkowej na gotowo umożliwiają obniżenie kosztów obróbki nawet o 20 procent. Stała szerokość cięcia po ostrzeniu, idealne krawędzie i gładkie powierzchnie obrabiane to kolejne cechy jakościowe, które przemawiają za stosunkiem ceny do wydajności nowego rozdrabniacza kompaktowego DT Premium.

Nasz nowy kompaktowy rozdrabniacz jest również przekonujący pod względem trwałości. Możliwość ostrzenia została znacznie zwiększona do 15 cykli, a specjalnie zaprojektowana konstrukcja narzędzia zmniejsza hałas i pozwala uniknąć wibracji.

 

Produktywność, wydajność, jakość i długotrwałość to kluczowe pojęcia kompaktowych rozdrabniaczy Leitz nowej generacji. Dzięki temu potężnemu i wysoce innowacyjnemu rozwojowi Leitz ponownie podkreśla swoją wiodącą pozycję w dziedzinie technologii i stawia na rozwój zorientowany na kliencie i odpowiadający potrzebom rynku, który uwzględnia trendy w branży i wciąż ma na uwadze zalety klienta i użytkownika.

 

 

Rozdrabniacz kompaktowy DT Premium w pracy

 

2018-10-30 - Clima Trend Style - nagrodzony w konkursie StolArchi

 

 

Nowa inicjatywa Centrum Informacji Branżowej jakim jest konkurs StolArchi nagradza nowości z branży stolarskiej, chcąc tym samym promować je wśród projektantów.  Do pełnienia funkcji jurorów zaproszeni zostali architekci legitymujący się doświadczeniem projektowym i biznesowym.

W konkursie mogli wziąć udział producenci produktów, o których informacje zostały opublikowane w dziale Nowości w miesięczniku „Forum Branżowe” w wydaniach IX 2017 - VII 2018. 

 

Na łamach październikowego wydania Forum Branżowego, jury StolArchi uzasadnia przyznane nam wyróżnienie w kategorii Automatyka następującymi słowami: 'W grupie narzędzi, przyznaliśmy wyróżnienie w zasadzie w imieniu producentów. Profesja architekta jest bowiem wyjątkowo interdyscyplinarna i dlatego czujemy się upoważnieni do takiego wyboru. Sądzimy, że narzędzia Clima Trend Style firmy Leitz, służące do konstrukcji okien, pozwalają wyjść poza strefę technologicznego komfortu, rozwiązań znanych i powtarzanych, dających ciągle ten sam efekt. Zmiana zasady konstrukcji newralgicznego narożnika okna, zredukowanie głębokości frezowania prowadzą do uzyskania nowego, smukłego kształtu profili okiennych. Swobodę tworzenia form musimy docenić, a przedstawiając koncepcję z ekstremalnie cienkimi profilami zawsze chcielibyśmy usłyszeć: oczywiście, to się da zrobić.'

 

Źródło: Forum Branżowe

 

 

2018-09-27 - DREMA 2018

 

Źródło: Gazeta Przemysłu Drzewnego

 

 

 

Źródło: BIZNES meble.pl

2018-08-08 - Piła RazorCut Excellent zostaje złotym medalistą MTP 2018

Piły główne RazorCut  Excellent do rozkroju płyt drewnopochodnych pojedynczo i w pakiecie. Specjalna geometria ostrza dla efektu cięcia z jakością na wymiar netto. Najwyższa jakość ultrawęglika spiekanego zapewniająca kilkukrotnie wyższe przebiegi narzędzia w porównaniu do standardowych rozwiązań. Nierównomierna podziałka zębów na obwodzie ułatwia odprowadzenie wiórów, poprawia dokładność cięcia oraz obniża hałas. Dzięki unikalnej konstrukcji ostrzy zredukowana jest siła skrawania, co obniża pobór prądu. Wykonanie pił Excellent charakteryzuje się nowymi ornamentami laserowymi wypełnionymi specjalną masą z tworzywa sztucznego dla zminimalizowania drgań oraz poziomu hałasu.

 

LEPSZA JAKOŚĆ
Idealna jakość cięcia bez potrzeby obróbki wykańczającej dzięki zastosowaniu:

  • geometrii ostrzy z wysokiej jakości ultrawęglika
  • ornamentów laserowych wypełnionych tworzywem sztucznym redukującym drgania
  • nieregularnej podziałki zębów

 

WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI

Uniwersalne zastosowanie i mniejsze koszty uzbrojenia dzięki:

  • najwyższej jakości obróbki różnych materiałów (płyty wiórowe i pilśniowe, MDF, Multiplex, płyty z gumy, płyty izolacyjne z żywicy i celulozy, płyty z materiałów mineralnych, płyty PE i PA itp.)

 

PRZYJAZNA OBSŁUGA

Znacznie lepsza ergonomia pracy poprzez:

  • obniżenie poziomu hałasu podczas obróbki o 7dB

 

WYŻSZA WYDAJNOŚĆ

Maksymalna wydajność oraz obniżenie kosztów poprzez:

  • większe przebiegi
  • brak konieczności obróbki wykańczającej - perfekcyjna jakość końcowa

2018-07-02 - ClimaTrend Style - System okienny przyszłości

 

 

 

 

 

  

 

2018-02-01 - Targi Holz-Handwerk w Norymberdze

 

 

 

Leitz zaprezentuje się w dniach 21. - 24. marca 2018 jako wystawca na targach Holz-Handwerk 2018 w Norymberdze

 

 

 

Pokażemy nowe rozwiązania m.in. w dziedzinie stolarki okiennej oraz produkcji drzwi. Jedną z nowości będzie nowy system okienny ClimaTrendStyle do produkcji bardzo cienkich i wyjątkowo eleganckich okien z drewna i aluminium o nadzwyczaj wysokiej jakości. Określany jako 'system okienny przyszłości' może być wykorzystywany zarówno do renowacji starych budynków, jak i w nowym budownictwie, natomiast poprzez jego wyjątkowe właściwości, system ten znajdzie swoich zwolenników również wśród producentów domów pasywnych. Kolejną atrakcją będzie nowy system przesuwnych okien i drzwi Patio Inova, który został zaprojektowany we współpracy z RoTo oraz innymi znanymi partnerami. Patio Inova jest jedynym w swoim rodzaju szczelnym systemem przesuwnych okien i drzwi, przeznaczony do wyjątkowo trudnych warunków klimatycznych. Nie ma dotąd na rynku takiego systemu, który umożliwiałby tak wygodną i łatwą obsługę, dając tym samym tak dobre wyniki w kategorii szczelności oraz funkcjonalności. Niezaprzeczalnie w centrum będzie stał system narzędzi profilowych ProfilCut Q. W wykonaniu Premium dopuszcza on pracę z prędkością skrawania do 120 m/s. Nowy system głowic z wymiennymi nożami diamentowymi ProfilCut Q Diamond jako pionier wyznacza nowe standardy w obróbce drewna. Unikatowa kombinacja ultralekkiego aluminiowego korpusu narzędzia i diamentowych noży wymiennych wielokrotnego ostrzenia o stałej średnicy zapewnia maksymalną wydajność i rentowność. Kolejnymi narzędziami, których na targach nie może zabraknąć, są różnego rodzaju piły.  Grubsza płytka ostrza z węglika umożliwiająca większą ilośc ostrzeń, ornamenty laserowe zapewniające większą stabilność to tylko kilka cech opisujących po krótce Piły do rozkroju płyt w pakietach. Pokażemy również nasze topowe produkty w dziedzinie pił wysokowydajnych, jakimi są piły BrillianceCut, które służą do obróbki transparentnych materiałów z tworzywa sztucznego oraz wiele innych nowoczesnych rozwiązań.

 

Zapraszamy na nasze stoisko numer 206 w hali 10.

 

 

 

 

 

 

 

2017-11-29 - Drema 2017

Źródło: Kurier Drzewny