Przejdź do treści

Leitz Polska Zaufanym Pracodawcą

Co Nowego - Zaufany Pracodawca

Materiał informacyjny Centrum Nowoczesnych Inwestycji w Radomsku


Leitz dostawcą pierwszego wyposażenia OEM w obszarze pił tarczowych dla SCM

Producent maszyn SCM wybrał Leitz jako dostawcę pił tarczowych do pierwszego wyposażenia dla swoich pilarek formatowych. W przyszłości, wszystkie linie z serii Gabbiani będą wyposażone w piły tarczowe światowego lidera z Oberkochen. Dla przetwórców płyt MDF, płyt wiórowych, materiałów drewnopochodnych czy litego drewna oznacza to jeszcze lepszą jakość, elastyczność i zrównoważony rozwój w ich codziennej pracy.

SCM

Mniej więcej rok temu firma SCM rozpoczęła program porównawczy w celu znalezienia odpowiedniego partnera w zakresie narzędzi do pierwszego wyposażenia pilarek formatowych.
Cel: Producent, który przekonuje nie tylko wyjątkowymi produktami, ale także spełnia wysokie wymagania klientów SCM w zakresie dostępności i niezawodności. Leitz wygrał przetarg na piły tarczowe, które wykazały doskonałe wyniki w licznych seriach testów materiałowych i obróbkowych. Zdaniem kierownictwa firmy SCM, globalna sieć sprzedaży i serwisu Grupy Leitz doskonale pasuje do włoskiego producenta maszyn, który również działa na arenie międzynarodowej. Dzięki nowej współpracy klienci SCM nie tylko skorzystają w przyszłości z zalet produktów Leitz. Będą również w stanie przywrócić stępione narzędzia do ich pierwotnego stanu w bardzo krótkim czasie w jednym z wielu punktów serwisowych Leitz – i to w jakości producenta.
Leitz jest bardzo zadowolony z decyzji podjętej przez SCM i postrzega jeszcze bliższą współpracę w przyszłości jako doskonałą podstawę do dalszego rozwoju narzędzi i maszyn zorientowanych na użytkownika.

 

Piły do rozkroju płyt

Zaledwie dwa lata temu Leitz całkowicie odświeżył swoją ofertę pił tarczowych. Od tego czasu wyznaczają one nowe standardy jakości cięcia w technice rozkroju płyt. Dzięki swojej gamie produktów Leitz obejmuje cały zakres zastosowań i posiada odpowiednie narzędzie do każdego wymagania, od cięcia w pakietach do rozkroju pojedynczych płyt. Dzięki temu użytkownicy zyskują doskonałą jakość cięcia dowolnego materiału, znacznie mniejszy hałas, możliwości wielokrotnego ostrzenia i nawet do 30% dłuższą żywotność narzędzia.

 

scm final

 


Informacja dla klientów i partnerów biznesowych


POMOC NA ETAPIE PLANOWANIA PRODUKCJI Z NARZĘDZIAMI LEITZ

Źródło: Gazeta Przemysłu Drzewnego

 

 

 

 


Głowica fazująca - 3 warianty

 

 


Frez do planowania HeliPlan - lepsza jakość obróbki

 


TARGI DREMA 2019

 

Źródło: Biznes Meble.pl

 

 


DREMA 2019 - ZŁOTY MEDAL DLA PROFILCUT Q PLUS

Źródło: Gazeta Przemysłu Drzewnego


Relacja z targów LIGNA 2019

 

Źródło: Meble Matriały i Akcesoria


Nowy rozdrabniacz kompaktowy DT Premium Leitz

Leitz prezentuje na Lignie nowy rozdrabniacz kompaktowy DP Premium ze zoptymalizowaną geometrią ostrzy, ulepszonym odprowadzaniem wióra oraz dodatkowymi elementami wyciszającymi. Tymi dodatkowymi zaletami Leitz zastępuje rozdrabniacz DT PLUS, przez co umożliwia użytkownikom przemysłu meblarskiego znaczne zwiększenie wydajności i efektywności.

 

Indywidualne życzenia klientów, rosnąca różnorodność dekorów i rosnący udział drewna odpadowego w materiale płytowym stanowią codzienne wyzwania dla firm produkcyjnych. Związane z tym liczne zmiany narzędzi, przestoje, częste wymiany materiałów i narzędzia szybko zużywające się utrudniają firmom produkcyjnym utrzymanie niskich kosztów obróbki, ale jednocześnie utrzymanie stałej wydajności i jakości.

 

Pomoc w takich sytuacjach oferuje nowy rozdrabniacz kompaktowy DT Premium Leitz. W porównaniu z poprzednikiem - DT PLUS, zalety nowszego modelu DT Premium są oczywiste. Dzięki znacznie dłuższej żywotności uzyskaliśmy imponujące wyniki w długoterminowym teście u różnych klientów Leitz pod względem wydajności i rentowności.

Co równie ważne, długa żywotność wpływa również na wydajność narzędzia. Mniejsza liczba zmian narzędzi i przestój w produkcji seryjnej, ale również długoterminowe użytkowanie w produkcji jednostkowej na gotowo umożliwiają obniżenie kosztów obróbki nawet o 20 procent. Stała szerokość cięcia po ostrzeniu, idealne krawędzie i gładkie powierzchnie obrabiane to kolejne cechy jakościowe, które przemawiają za stosunkiem ceny do wydajności nowego rozdrabniacza kompaktowego DT Premium.

Nasz nowy kompaktowy rozdrabniacz jest również przekonujący pod względem trwałości. Możliwość ostrzenia została znacznie zwiększona do 15 cykli, a specjalnie zaprojektowana konstrukcja narzędzia zmniejsza hałas i pozwala uniknąć wibracji.

 

Produktywność, wydajność, jakość i długotrwałość to kluczowe pojęcia kompaktowych rozdrabniaczy Leitz nowej generacji. Dzięki temu potężnemu i wysoce innowacyjnemu rozwojowi Leitz ponownie podkreśla swoją wiodącą pozycję w dziedzinie technologii i stawia na rozwój zorientowany na kliencie i odpowiadający potrzebom rynku, który uwzględnia trendy w branży i wciąż ma na uwadze zalety klienta i użytkownika.

 

 

Rozdrabniacz kompaktowy DT Premium w pracy

 


Zapamiętaj mnie (90 dni)