Przejdź do treści

2017-09-03 - Nowości Leitz

 

 

 

 

 

Źródło: Gazeta Przemysłu Drzewnego

 

2017-05-31 - Sukces Leitz na targach Ligna 2017

Na najważniejszych na świecie targach przemysłu drzewnego, jakie odbywały się w Hanowerze w dniach 22-26 maja, Leitz ponownie udowodnił swoją innowacyjną siłę.


 

 

 

 

 

Z nową koncepcją stoiska i pod hasłem “Rozwiązania w nowych wymiarach” Leitz przedstawił w tym roku pełen zakres rozwiązań technicznych. Światowy lider rynku z Oberkochen dawał odpowiedzi na pytania, z którymi boryka się obecnie przemysł obróbki drewna. W jaki sposób sprawić by procesy produkcji były szybsze, bardziej elastyczne i bardziej opłacalne jednocześnie poprawiając jakość obróbki drewna i optymalny stosunek między ekologią a gospodarką.

Stoisko Leitz o powierzchni 600 m2 było oblegane przez zwiedzających przez wszystkie dni targowe. To pokazuje, że firma jest świetnie postrzegana i tym samym potwierdza pozycję lidera w swojej branży na rynku międzynarodowym.  

 

Obszary kompetencji Leitz zostały potwierdzone innowacyjnymi narzędziami.

 

Nowy system ostrza ProfilCut Q Diamond z wymiennymi ostrzami diamentowymi wyznacza nowe standardy jako pionier w obróbce drewna. Unikatowa kombinacja ultralekkiego korpusu narzędzia i diamentowych noży wymiennych wielokrotnego ostrzenia o stałej średnicy zapewnia doskonałą wydajność.

Wysokie osiągi narzędzi zapewnia dynamika lekkiego korpusu aluminiowego i systemu mocowania noży. Uszlachetniona powierzchnia korpusu jest odporna na uderzenia, powłoka redukuje tarcie i nagrzewanie się narzędzia. System ProfilCut Diamond eliminuje drgania względnie wibracje i zapewnia najwyższą jakość obrabianej powierzchni. Narzędzia te mogą pracować z maksymalną prędkością skrawania 120 m/s. Wysoka prędkość skrawania umożliwia zwiększenie posuwu przy niezmiennej ilości zębów i tym samym produktywność.

System narzędzi profilowych jest używany w wielu sektorach obróbki drewna i tworzyw sztucznych.

 

Leitz zaprojektował piłę tarczową WhisperCut w nowej technologii. Dzięki inteligentnemu rozmieszczeniu ostrzy diamentowych o różnych kształtach można osiągnąć perfekcyjne rozcinanie i zredukowane siły cięcia. Piły te stosuje się na pilarkach stołowych i formatyzerkach. Jedyne w swoim rodzaju grupowe uporządkowanie ostrzy gwarantuje uniwersalne zastosowanie dla wszystkich tworzyw drzewnych i drewna litego.  Dzięki zastosowaniu tych pił można znacznie zredukować poziom hałasu zarówno na biegu jałowym jak i podczas pracy. Znaczne obniżenie emisji hałasu jest wypadkową geometrii ostrzy, nowych ornamentów laserowych oraz specjalnej masy wypełniającej ornamenty. Piły są oferowane z szerokością rzazu 3,2 mm. Wynika z tego szereg korzyści: nie potrzeba stosować specjalnego klina rozczepiającego w standardowych maszynach i tym samym skraca się dodatkowy czas przezbrajania i koszty z tym związane, można stosować z tymi piłami podcinacze o standardowych wymiarach. Zastosowanie tej szerokości cięcia zapewnia stabilność korpusu, która do zacinania elementów pod kątem jest nieodzowna.

 

Od lat sprawdzony system HeliCut do obróbki drewna litego został pokazany w nowej odsłonie. Rozszerzone spektrum innego zastosowania zostało zaprezentowane na stoisku targowym. Od lat system sprawdza się przy obróbce stolarki budowlanej na maszynach sterowanych CNC. Są to wydajne narzędzia, którymi wykonuje się elementy więźb dachowych i konstrukcji domów z drewna.  Leitz pokazał też narzędzia HeliCut jako frezy trzpieniowe do uniwersalnego zastosowania: formatyzowania, robienia wpustów i wiercenia w drewnie litym, klejonym i tworzywach sztucznych. Innym zastosowaniem tego systemu są głowice kopiujące. Te narzędzia służą do precyzyjnych i wydajnych operacji jak frezowanie krzywoliniowe, robienie wręgów i formatyzowanie różnych materiałów.